АКМЦ Антикризисный медиа-центр

Close

Маємо спільні погляди на спільні проблеми

Соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (IRI) провела дослідження «Динаміка суспільно-політичних поглядів в Україні». Окрім суто політичних та побутових питань дослідники задавали людям питання про їх бачення нині та в майбутньому Донецької та Луганської областей. Що цікаво, про загальноукраїнські питання вибірка було цілком по Україні, тоді як на тему Донеччини та Луганщини фахівці окремо робили виборку по усій Україні (включаючи жителів Донецької та Луганської областей), а потім зробили статистику за виборкою виключно жителів Луганської та Донецької областей. І не дарма. Отримані цифри чітко вказують на те, що Донеччина ты Луганщина несуттєво відрізняється від України в цілому, щодо проблем, які стосуються цих областей.

Отже, можна сказати, що усі українці у всіх частинах країни доволі однаково дивляться на проблем і країни, і Донецькой та Луганськой областей.

Бачимо, наприклад, що більше 70% українців (і по країні в цілому, і на Донеччині та Луганщині) тим чи іншим чином вбачають нині окуповані території і в цілому Донецьку та Луганську області у складі України.

Бачимо також, що українці прискіпливіші за жителів Донецькой та Луганськой областей в питанні про те, чи достатньо робить влада для того, щоб утримати визволені території у складі України. Але в поглядах на блокаду ОРДЛО, українці трохи більше підтримують блокаду, ніж жителі Донеччини та Луганщини.
Десь однаково виглядають графіки і по іншим питанням.

Опитування проводилося по всій Україні (крім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей) з 21 квітня по 5 травня 2017р. Всього було опитано 2,400 жителів України у віці 18 років і старше, які мають право голосувати. Вибірка є репрезентативною за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Додатково було опитано 1,378 респондентів в Донецькій і Луганській областях.
 Допустима похибка не перевищує 2.0%. Коефіцієнт охоплення респондентів - 64,2%.
 Дослідження фінансувалося Урядом Канади.
 
   

   

последние новости искусства и мира живописи
Loading...
Loading...