АКМЦ Антикризисный медиа-центр

Close

День вишиванки у Дніпрі

У Дніпрі відбулися флешмоби до Всесвітнього дня вишиванки. На площі перед ДніпроОДА учасники флешмобу складали «вишивану» карту України. У кожної області – свій унікальний орнамент. Флешмоб пройшов під гаслом «Вишивана моя Україна». «Вишивана» карта вийшла розміром 10 на 7 метрів.

«Ми склали «пазл», де кожна частина уособлює область України зі своїм орнаментом, традиціями та поглядами, які віками передавалися з покоління в покоління. Попри те, що у нас різні вишиванки – ми єдина велика нація», - наголосив голова ГО «Майдан-Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

«Ідея флешмобу – показати: незважаючи, що ми в деяких моментах різні, у нас є чинник, який завжди об’єднує українців. Це наш «генетичний код» – вишиванка», - зазначила член правління ГО «Майдан-Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар.

Біля історичного музею студенти ДНУ ім.О.Гончара в нестандартний спосіб  відзначили день Історичного факультету. Вони поклали квіти до могили Д.І.Яворницького, та пройшли «Маршем вишиванок» в історичних та незвичних костюмах.

«Для мене вишиванка  - елемент приналежності до нашого народу. Я вдягаю її на урочисті та святкові дні на кшталт сьогоднішнього», - розповіла учасниця студентського маршу вишиванок Вікторія Фролова.

«Країна, яка не знає своєї історії, не має майбутнього. Тому дуже дякуємо студентам за пропагування нестандартних свят. Крім того, студентство може показати свою громадську позицію, національну приналежність, а в сьогоднішніх умовах це вкрай важливо», - вважає начальник відділу науки і вищої освіти департаменту освіти і науки ДніпроОДА Ірина Шумік.

День вишиванки – незвичне та нестандартне свято. До нього долучилися й мешканці міста та області. На роботу вишиванки вдягнули чиновники ДніпроОДА, обласної та міської рад.

А ввечері на площі Героїв Майдану городяни влаштували свято. На сцені співали і танцювали, поруч зі сценою розмістився ярмарок хендмейду. На свято до Дніпра завітали гості з Новомосковську з піснями, чудовою мозаїкою та щирими привітаннями зі святом. Головними співорганізаторами цього свята вже кілька років поспіль є громадські організації переселенців. Наразі вони – українці з Луганска та Донецька – одні з найактивніших дніпрян, що привносять в життя міста позитив та конструктивну енергію задля руху вперед.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.
 
   

   
 
последние новости искусства и мира живописи
Loading...
Loading...