АКМЦ Антикризисный медиа-центр

Close

ГПУ про очищення Кривого Рогу

Генпрокуратурою викрито злочинну організацію з числа працівників Криворізької міської ради. І 17 травня Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про наступне:
«В Кривому Рогу йдуть обшуки та інші слідчі дії у справі про злочинну організацію, яка займалася розкраданням коштів у особливо великих розмірах. Також встановлено, що члени ОЗУ погрожували життю окремих посадових осіб міськради.
На підставі отриманих доказів наразі оголошені підозри:
Удоду Є Г - перший заступник міського голови
Міхаленку А П - неофіційний власник ТОВ Біф Будінвест
Гнатовському П П - начальник управління містобудування і архітектури виконкому міської ради
Лисенку І П - начальник відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому міської ради
СтеблянкуА В - директор ТОВ Біф будінвест
Частину з цих осіб оголошуємо в розшук з метою арешту.
Закликаю жителів, бізнес та службовців міста надати покази про поки ще невідомі факти незаконної діяльності цих та інших членів ОЗУ.
Кривий Ріг має бути очищений».

В офіційному релізі від Управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України йдеться про таке:
«Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України за оперативного супроводження Департаменту захисту економіки Національної поліції України та Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України здійснюється досудове розслідування за фактами створення злочинної організації з метою привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах поєднаного з погрозою вбивством, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 129, ч. 1 ст. 255 КК України.

В ході здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні встановлено факти створення високопосадовими службовими особами Криворізької міської ради, за попередньою змовою з окремими фізичними особами, керівниками підприємств установ організацій, депутатами різних рівнів – злочинної організації, метою діяльності якої є розкрадання коштів територіальної громади м. Кривий Ріг в особливо великих розмірах та встановлення повного контролю над підприємствами, установами та організаціями м. Кривий Ріг.

Також встановлено, що з метою приховання злочинів вчинених у сфері службової діяльності та проти власності, окремі члени злочинної організації погрожували життю та здоров’ю окремих службових осіб Криворізької міської ради – з метою примушування останніх до нерозголошення правоохоронним органам обставин організації та вчинення вказаними вище особами злочинів.

Як результат, 17 травня 2017 року слідчими Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України одному зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255 КК України та вирішується питання щодо застосування до останнього заходів забезпечення кримінального провадження, в поряду ст. 131 КПК України - у вигляді обрання запобіжного заходу.

Оскільки інші чотири особи, серед яких три високопосадовця міської ради, переховуються від органу досудового розслідування, маючи на меті уникнення кримінальної відповідальності, Генеральною прокуратурою вживаються заходи щодо оголошення підозрюваних у розшук та, враховуючи наявність ризиків, передбачених КПК України, взяття під варту.

За скоєне кримінальне правопорушення учасникам злочинної організації загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певної діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Крім того, на даний час тривають обшуки за 18 адресами, а саме в виконавчих комітетах міської ради, управлінні Державної казначейської служби міста, офісних приміщеннях суб’єктів господарювання, а також за місцем проживання та реєстрації підозрюваних та осіб, які можуть бути причетні до створення та діяльності вказаної злочинної організації.
Досудове розслідування наразі триває».

Щодо подробиць, то журналісти місцевого телеканалу “Перший Криворізький” повідомляють про обшуки у будинку депутата міськради Ольги Бабенко. У будинку знаходилася літня жінка (представилася матір’ю господині), яка не впускала правоохоронців.

Слід нагадати, що АКМЦ вже звертав увагу на неодноразовий збіг обставин, коли криворізькі чиновники, під час обшуків або під загрозою вручення підозри, масово відправлялися в закордонні відрядження. Саме так сталося і цього разу, про що і йдеться в повідомленні Управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Про те ж саме кажуть і городяни, що 17 травня зібрались на мітинг біля будівлі міськвиконкому, вимагаючи покарати винних у викраденні з ТВК документів по відклику групи депутатів міськради. За словами мітингуючих, на час мітингу в приміщенні виконкому майже жодного керівника міста не знайшли. Один з організаторів мітингу депутат міськради Микола Колесник зауважив:

«Шукали членiв ТВК, в мiськвиконкомi теж "шукали". Раптом всi зникли, все ОЗУ зникло. Поки вони бiгають по свiту, поки скиглять послам про репресiï, може вiйсково-цивiльну адмiнiстрацiю впровадити в Кривому Розi? Бо це сепарське кубло по iншому не здолати. А ще потрiбнi чеснi вибори!»

Побачимо, чи будуть у Кривому Розі найближчим часом довибори депутатів міськради, чи збільшиться вакансій у виконкомі, і чим скінчаться гучні обшуки ГПУ.
 
последние новости искусства и мира живописи
Loading...
Loading...