АКМЦ Антикризисный медиа-центр

Close

Марганчанам підсушать домівки

Цьогоріч домівки 8 тисяч жителів Марганця врятують від багаторічних підтоплень. Як повідомляє прес-служба ДніпроОДА, з посиланням на голову Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченко, за результатом проведених робіт, буде розчищено близько восьми кілометрів місцевої річки Томаківка і облаштовано зону відпочинку.

 «Цьогоріч реалізовуємо в області зо два десятка екопроектів – розчищаємо річки та ліквідовуємо підтоплення, – зазначив Валентин Резніченко. – Нині роботи розпочалися на річці Томаківці в Марганці. Замулене русло розчистять – від підтоплень врятують домівки понад 8 тисяч людей».

 Через постійну замуленість річки Томаківки підіймався рівень грунтових вод. Тож від підтоплень у будинках мешканці Марганцю потерпали десятки років, розповіла заступник Марганецького міського голови Тетяна Платонова.

 «Фінансову підтримку для вирішення цієї проблеми надала область, – зазначила вона. – Річку не просто розчистять – тут створять ще зону відпочинку – насиплють пісок, зроблять альтанки та зупинку для машин».

Наразі робітники вже розчистили перші 600 метрів ріки.

«На сьогодні ріки, як такої, вже не існує – через мул не видно русла, глибини, берегів, але ми все розчистимо. На об’єкті працюватимуть дев’ять сучасних екскаваторів, зо два десятка одиниць автотранспорту, – розповів підрядник Євген Бєлік. – Завершити всі роботи плануємо до кінця літа».
Місцеві мешканці з нетерпінням очікують завершення робіт.

«Більше 20 років у льоху стояла вода. Оббивали пороги різних інстанцій, всі лише обіцяли вирішити проблему, та діла не було, – розповіла місцева мешканка Ірина Штабенко. – Зараз річку розчищають – і для нас це справжнє диво. Води в льоху вже поменшало».
 «Це все для людей робиться. Екологія покращується, сподіваюся, що після розчищення й риби у річці стане більше», – зауважила місцева мешканка Валентина Кульбаченко.
последние новости искусства и мира живописи
Loading...
Loading...